ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп (08.08.2017) Вторник

ECA

Овен (21.03 – 20.04)

Вашиот љубовен живот и социјалните контакти можат да бидат нарушени поради вашиот неуспех да комуницирате. Може да се чувствувате исцрпено и нерасположени да гледате било кого. Како и да е, ви се советува да прифатите да излезете заедно со саканата личност.

Бик (21.04 – 21.05)

Мала доза на самоувреност е позитивна, но водете сметка да не претерате со егоцентризмот, бидејќи никој во околината нема да може тоа да го трпи. Партнерот ќе ви замери ако не се сетите на некој важен заеднички датум. Очекува соодветно внимание од ваша страна.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денеска ќе бидете на граница со нервите поради неуспех на некој ваш бизнис. Не дозволувајте нервозата да се прелее во вашето семејство! Би било подобро да се запрашате себеси што имате направено погрешно за вашите бизнис партнери.

Рак (22.06 – 22.07)

Во добро расположение сте и затоа и ви оди работата. Со полна пареа работите за да го остварите саканото. Уживајте во вниманието кое го добивате, а исто така бидете отворени и за романтика. Идеално би било да го реорганизирате вашиот куќен буџет.

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе ја имате можност вашиот уметнички талент да го искористите на добар начин. Креативноста ќе ви помогне многу и соработката ќе се одвива одлично. Не двоумете се да започнете нова активност! Имате добри шанси да успеете професионално и во бизнисот.

Девица (23.08 – 22.09)

Снаодливоста, брзината и способноста за предвидување ќе ви бидат главните адути денеска. Вагите кои се во врска ќе имаат повеќе време за себе зашто партнерот ќе биде презафатен со работата. На некои Ваги им следи и кратко раздвојување со партнерот поради неодложен пат.

Вага (23.09 – 22.10)

Некои разочарувања од минатото конечно ќе ги оставите зад себе. Избегнувајте ги конфликтите, но ако се најдете во таква ситуација, бидете мудри. Ова посебно важи за оние кои се во работен однос. Од некои работи ќе мора да се одречете и да прифатите дека повеќе не се дел од вашиот живот. Ова се однесува на вашите бивши партнери кои упорно се обидуваат да ве вратат во живот.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе бидете во многу добро расположение и способни да стапите во контакт и да се поврзете перфектно со секого околу вас. Како и да е, вашата финансиска ситуација би можело да ве вознемири. Во вечерните часови може да заминете на забава. Бидете внимателни и избегнувајте ги шегите кои можат да ги повредат чувствата на другите луѓе.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Практичноста и тврдоглавоста се особините кои најдобро ве опишуваат овој период. Иако не сакате да се занимавате со парите, сепак тие ќе ви бидат главна преокупација денес. Стрелците кои се во врска ќе се сретнат со проблеми и кавги со партнерот и тоа без некои битни причини. Партнерот има проблеми и шири тензија околу себе, но сепак не можете да му помогнете ако не ви го дозволи тоа

Јарец (22.12 – 20.01)

Утринава имате добри вести: треба да добиете значителна сума на пари. Вашата сакана личност ќе биде среќна. Добар е моментот да започнете со правење на планови за иднината и за средби со пријателите. Јарците кои сѐ уште трагаат по љубов ќе бидат прилично незадоволни овој период.

Водолија (21.01 – 19.02)

Може нема да бидете во најдобро расположение денес. Избегнете го преземањето на нови одговорности денес, бидејќи сносите ризик од загуба на енергија. Ви престои интересен период. Нови познанства и пријателства ќе им помогнат на некои Водолии да ги заборават свежите рани.

Риби (20.02 – 20.03)
Може да ви произлезе шанса да се вклучите во некоја нова активност која ќе ви донесе значајни професионални и финансиски бенефиции.Ќе работите многу напорно, но колегите може да не се чувствуваат најдобро поради тоа.

Loading...

Related posts