ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп (30.07.2017)

ECA

ОВЕН

Оваа недека ќе ви се укаже шанса да се зближите со избраникот/избраничката на вашето срце! Месечината ќе ви помогне во изборот на нежни зборови. Во почетокот на оваа недела ќе почувствувате голем умор. Нептум ви советува да запрете за момент и да погледнете околу себе. Ќе заклучите дека пропуштате многу работи. Разговарајте со претпоставените и одлучете како да ги поделете одговорностите. Материјалната состојба ќе биде стабилна.

БИК

Оваа недела ќе се засили чувствителноста на озборувањата. За жал, ќе слушнете многу непријатни работи за вас. Обидете да извлечете поука од ова. Односите со партнерот/ката ќе бидат одлични. На работното место ќе бидете затрупани од задачи, кои нема да може да ги префрлете на некој ваш колега. Нептун ве советува да издржете пред искушението да купите некоја убава, но непотребна работа.

БЛИЗНАЦИ

Месечината ќе ве разнежни и ќе бидете спремни на се само да видете насмевка на лицето на вашиот/а сакан/а. Уживајте во прекрасните мигови. Ќе почувствувате неверојатно задоволство од односите со партнерот. На работното место треба да бидете попретпазливи што зборувате пред колегите. За жал не сите се добронамерни. Очекувајте приходи од некоја оддамна завршена работа.

РАК

Во почетокот на периодот ќе се почувствувате доста возбудени и затоа ќе се повлечете во себе. Ќе станете агресивни и ќе избувнете без причина. Венера ве советува да размислете на што се должи тоа и брзо да го пребродите. На работното место нема да успеете да се воздржите. Не го истурајте гневот врз колегите, кои не се заслужуваат. Направете се што е возможно за да ја задржете нервозата. Ќе се радувате на финансиска стабилност.

ЛАВ

Оваа недела ќе живеете во некој сопствен измислен свет! Не е се така розово како што гледате. Обидете се да не реагирате избрзано. На работното место ќе имате поддршка од колегите. Ќе сфатите дека имате погрешено за некои од нив. Сепак не споделувајте се, како и мислењето за претпоставените. Ќе имате паричен прилив, но умерено трошете.
ДЕВИЦА

Сонцето ви советува да не бидете толку резервирани кон околината. На работното место ќе се почувствувате целосно задоволни од постигнатите резултати. Ќе бидете почитувани од колегите. Финансиите нема да ви прават проблеми, бидејќи добро ќе управувате со буџетот.
ВАГА

Односите со блиските не се многу добри. Јупитер ќе се обиде да ви покаже кој е правилниот пат за злижување со блиските. Не влегувајте во конфронтации бидејќи нема да добиете ништо. На работното место ќе биде многу монотоно и се што правите ќе ви изгледа безсмислено. Ако работата не ве исполнува, побарајте нова. Не стравувајте од промените. Ќе имате приходи но обидете се да зачувате нешто.

ШКОРПИЈА

Ќе сретнете пријател кој не сте го виделе оддамна и која ќе има големо влијание врз секојдневието. Работата ќе ви оди многу тешко. Не се разочарувајте, напротив борете се, за да си докажете дека може да се справите со се. Ќе се радувате на поддршката од Јупитер. Финансиската состојба ќе се подобри.

СТРЕЛЕЦ

И двајцата ќе бидете исполнети со желба за живот. Не дозволувајте сивото секојдневие да се умори, и организирајте си прошетка за време на викендот. На работното место ќе се радувате на поддршка од колега, кој ќе се заложи за вас при барањето на виновникот за направената грешка. Прифатете ја подадената рака. Финансиската состојба не е добра, но кон крајот на неделата ќе имате дополнителни приходи.

ЈАРЕЦ

Оваа недела ќе имате некакви сомненижи во односите кон партерот/ката. Кон крајот на неделата состојбата ќе се подобри и ќе се тргнат облаците надвиснати над личниот живот. Ќе добиете нови задачи на работното место. Не одложувајте и одлучете дали е тоа добро за вас. Имате борбен карактер и ќе успеете да ги реализирате сите професионални желби! Парите може да ви создадат извесни проблеми, ако дадете поголема количина пари на заем.

ВОДОЛИЈА

Се ќе ви изгледа розово и нема да обрнувате внимание на проблемите околу вас. Атмосферата на работното место ќе биде малку напната. Обидете се да не учествувате во споровите и не губете време да ги убедите колегите во вашата исправност. Финансиската состојба е нестабилна поради непланирани трошоци. За жал, наскоро немате никакви приходи.

РИБИ

Венера ве советува оваа недела да вложете повеќе напори за да ја подобрите состојбата. Не губете го трпението. Кон крајот на неделата ќе постигнете душевно спокојство. Работната недела ќе биде одлична. Со што и да се зафатите ќе најдете начин за постигнување оптимални резултати. Марс ќе се погрижи да не останете без пари.

Loading...

Related posts