vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ДОАЃААТ ТЕМПЕРАТУРИ ПОВИСОКИ ОД НОРМАЛНИТЕ ДУРИ ЗА ОКОЛУ 10 СТЕПЕНИ

ECA

Третата декада од септември месец поточно новата недела која што ни започнува веќе од задутре (понеделник) ќе ни донесе температури на воздухот кој ќе бидат значително над просекот за овој дел од годината и истите ќе бидат повисоки од нормалата дури за речиси 10тина степени.

Во текот на следната недела времето и понатаму ќе биде стабилно, суво и сончево повремено со умерена локална облачност а ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец.

И врнежите и понатаму ќе бидат значително под просекот за овој дел од годината што значи сушниот период и понатаму продолжува а сето ова е како што кажавме поради активниот Атлантик и ураганите во САД.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ!

Loading...

Related posts