ЦРНА ХРОНИКА

Дванаесет годишно дете падна од трети кат во Штип

ECA

Дванаесет годишно дете е тешко повредено, откако вчера околу 22 часот паднало од трети кат од зграда лоцирана на улицата Енгелсова во Штип.

Од полицијата информираат дека детето поради тешките повреди, фрактура на черепот и крварење во мозокот, од штипската болница итно е пренесено во Ургентниот центар во Скопје.

извор:бриф

Loading...

Related posts