ЗДРАВЈЕ

Едноставен трик за слабеење: Намалете 2 кг без мака

ECA

Ако сте меѓу оние кои секојдневно без проблеми и без убедување пиете чај, лесно можете да го примените овој трик со чај кој ќе ви помогне да намалите два килограми без никаква мака.

Чајот, зависно од видот и основните состојки, носи бројни благодети за организмот, а во комбинација со млекото може да го намали и вишокот килограми.

Важни е само чајот кој ќе го комбинирате со млеко да биде зелен чај или црн чај бидејќи токму оваа комбинаија овозможува позитивно делување во организмот кога станува збор за слабеењето.

Диетата со комбинацијата на млеко и чај е најпозната во Велика Британија каде чајот е неизоставен дел секој ден. Станува збор за еднодневна диета која за еден ден може да ви намали два килограми. Важно е само да не ја применувате повеќе од два пати месечно.

Односот на чај и млеко нека биде 50:50, а пијте го 20 минути пред оброкот (диетален оброк). Можете да користите зелен чај или црн чај.

Освен што ги намалува килограмите, комбинацијата од чај и млеко е одлична и за чистење на телото од токсини.

Loading...

Related posts