vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ЕКСКЛУЗИВНО НА ПОПОСКИ: ОВОЈ ВИКЕНД СИТЕ ВО ГРЦИЈА – ТЕМПЕРАТУРИТЕ ОДАТ ДО 43°C

ECA

Доколку планирате овој викенд да одите некаде на одмор ви ја препорачуваме соседна Грција каде овој викенд ќе владее навистина вистинско лето со тропски температури на воздухот кој на некои места ќе се искачат дури и до околу 43°C.

 

Времето ќе биде прекрасно, сончево без никаква нестабилност, врнежи или невреме.

Ќе дува умерен, повремено засилен, на морските места повремено силен ветер од променлив правец но се работи за топол ветер.

Почитувани оваа шанса не смеете да ја испуштете, спремајте се и тргнувајте за соседна Грција и уживајте во вистинското пеколно лето кое ќе владее таму.

 

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ.

Loading...

Related posts