ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Џафери се поклони на гробот на Карев

ECA

Собраниска делегација предводена од Талат Џафери, претседател на Собранието на Република Македонија, во состав: Хари Локвенец, Кети Смилевска и Јулијана Николова положи цвеќе на гробот на Никола Карев.

Пред гробот на Никола Карев се поклонија и министерот за транспорт, Горан Сугарески и министерот за внатрешни, Оливер Спасовски.

извор:А1он

Loading...

Related posts