ЗАБАВА

ФОТО: Александра е кавадарчанката со најсекси задник

ECA

Ова лето навистина ќе се памти… Ако не по друго, барем по пеколните температури. Оддамна живата во термометарот не била над 40 целзиусови во серија… со денови, па и недели!

Македонската пејачка Александра Михова живее во Кавадарци, кое летово се покажа како еден од најтоплите градови. А, ако ти е жешко – соблечи се, велат! Михова го послуша стариот добар совет и… се соблече. Во костим за капење, па правец на базен! А таму лежечка поза на стомак, големата сламена шапка на главата, а  долниот дел од едноделниот црн костим за капање, собран што повнатре… и тоа од неколку причини!

Како прво, црната боја привлекува сонце, па што помала црна површина, дотолку подобро…

Како второ, така се отвора простор за поголема површина за сончање на телото, особено на оние делови кои најчесто се под костимот за капење…

И како трето, попусто сончањето ако не го експонираш најсилниот адут и не покажеш со што располагаш…

А кавадарчанката покажа дека има навистина добар и цврст адут. Впрочем, адутите се тие кои се вадат тогаш кога треба. И после некој нека каже дека Александра Михова нема навистина добра позадина!

извор:курир

Loading...

Related posts