vesti24.mk
ВЕСТИ СПОРТ

(ФОТО) Кога ќе видите што му порача Шаќири на српски јазик на поранешниот фудбалер ќе подзинете

ECA

Скандалозниот фудбалер Џердан Шаќири кој стана популарен ова СП во Русија откако прослави гол покажувајќи албански орел, сега повторно е на мета во целиот регион.

Имено тој по мечот Ливерпул- Црвена Ѕвезда не сакаше да одговори на поставено прашање на српски јазик, но сега јасно е дека тој добро го познава истиот.

Доказ дека тој одлично говори и пишува јазикот е коментарот под фотографијата на неговиот поранешен колега, а сегашен играч на Стоук Ерик Питерс.

-Полека братуууу, напиша фудбалерот.

По ова масовно беше нападнат од коментари од целиот регион, погледнете:

Loading...

Related posts