ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

ФОТО: Македонецот Дејан Димитровски убиен во својот дом

ECA

Дејан Димитровски е убиен во неговиот дом во Перт, западна Австралија.

Дејан (36 години) е брат на Наталија која во 2012 година ја поли со бензин и запали Дана Вулин, по што беше осудена на 17 години затвор.

Полицијата трага по убијците.

извор:курир

Loading...

Related posts