vesti24.mk
СВЕТ

Фото: Новата портпаролка на рускиот министер е вистинска сензација на интернет поради убавината

ECA

Рускиот министер Сергеј Шојгу има нова портпаролка, 26-годишната Росијана Марковска. Таа не само што има добра биографија, туку е и неверојатно убава.

Родена е на 6јануари 1991 година, а дипломирала на Факултетот за новинарство на Далекуисточниот федерален универзитет. Работела како дописничка од 2011 до 2015 година, но и како водителка и уредничка на државната телевизија Владивосток.

https://www.instagram.com/p/Bas7t0pnRC-/?taken-by=_rossiyana_

По преселувањето во Москва, почнува да работи во телевизијата Ѕвезда. Од 2016 до 2017 година работи како дописничка на вести.

Богатата работна биографија пресудила министерот Сергеј Шојгу на 15 ноември да ја именува за портпарол. Ништо помалку не се игнорира нејзината убавина и провокативните фотографии, кои ги објавува.

https://www.instagram.com/p/BWocpHaHny9/?taken-by=_rossiyana_

Loading...

Related posts