vesti24.mk
СВЕТ

(ФОТО) Оваа жена се давела во заклучено БМВ, а потоа полицајците направиле нешто што ретко кој би се осудил, секоја чест!

ECA

Крајбрежната полиција еден ден си ја вршела својата работа како и секогаш.

Пол Вотс и Сајмон Расел патрорирале долж крајбрежјето кога забележале нешто, од што се наежиле. Виделе како автомобил БМВ полеа тоне во водата.

Тие изглегле од колата со цел да  ја видат целата ситуација од близу, но она што го забележале ги оставило без зборови. Здогледале жена на задното седиште како се бори за живот и пробува да го разбие стаклото со цел да побегне.

Таа очајнички пробувала, но никако не можела да успее. Двајцата полицајци моментално скокнале во водата и морале да реагираат брзо со цел да ја спасат.

За среќа едниот полицаец реагирал брзо, цемал камен со цел да го скрши задното стакло и да ја извади жената и успеал во тоа.

Погледнете ја целата ситуација фотографиите подолу.

Loading...

Related posts