vesti24.mk
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: По кафичите, на удар и Капитол мол

ECA
Новата власт врши вистинска тортура и притисок и не бира начин да стигне до целта.

По притисокот врз кафичите да ги повлечат шеќерчињата со ознака на општина Аеродром, и затворањето на дел од нив само затоа што имале шеќерчиња со логото на општината, како, Тренд и Палма, сега на удар и трговскиот центар, Капитол мол, кој беше принуден да ја симне рекламата на општината, обвинуваат од Фејсбук групата „Аеродром во моето срце“.

Ветуваа слобода, донесоа тортура. Ова ли е животот?

извор: курир

Loading...

Related posts