ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Фото: Скопските кафулиња преполни со навивачи

ECA

Вечерва не е важно кој за кој тим навива, Манчестер Јунајтед или Реал Мадрид. На сите им е важно одлично да се забавуваат во очекување на утрешниот натпревар од Суперкупот каде на градскиот стадион во Скопје „Филип Втори“ ќе истрчаат „Кралевите“ и „Црвените ѓаволи“. Ваква е атмосферата вечерва во главниот град:

Loading...

Related posts