ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

ФОТО: Тешка сообраќајка синоќа во Македонија – повеќе лица повредени

ECA

Повеќе лица се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа се случила на патот Струмица-Радовиш.

-Синоќа околу 20:20 часот на патот Струмица-Радовиш помеѓу селата Јаргулица и Покрајчево се случи тешка сообраќајна несреќа во која 4 лица се посериозно повредени а три се здобиле со помали повреди, пишува Струмица денес.

Сообраќајот на магистралниот пат А-4 бил во прекин, а возилата се упатувале по локален пат.

Loading...

Related posts