ЖИВОТ

(ФОТО) Тони Михајловски стана дедо

ECA

Популарниот актер Тони Михајловски стана дедо, а радосната вест ја објави неговата сопруга Александра.

Неговиот син Александар и Ангела се свршија во јануари годинава.

Toni stana dedo 🙂 Aleksandar Mihajlivski tato Angela Mickoska mama Ana baba Maksim cico :)Jas makeba :)Da e ziv i zdrav golem da raste ubav na mama i tato sreken poln so ljubov i gushkanje mnoogu..

Posted by Aleksandra Joreva Mihajlovski on Thursday, 27 July 2017

Ангела исто како и Александар е актерка, но до свршувачката со Александар не ѝ беше позната на јавноста.

Прво професионално, а сега и приватно Александар чекори по стапките на својот татко. Освен што се определи за истата професија, тој, исто како и Тони, стана татко на млади години.

извор:репортер

Loading...

Related posts