ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ФОТО) Цело Скопје е блокирано, надлетуваат и хеликоптери

ECA

Цело Скопје е блокирано, поради дводневната посета на премиерот Бојко Борисов и државна делегација на Република Бугарија.

Блокирани се раскрсниците, забележливо е огромно пристуство на полиција и специјалци. Пристапот на новинарите до зградата на Владата е отежнат. Тие мораат да кружат цели километри за да стигнат до таму.

Во меѓувреме главниот град постојано го надлетуваат хеликоптери.

 Извор: а1он.мк
Loading...

Related posts