ВЕСТИ

(ФОТО) Во Хрватска толку многу наврна снег што среде јули камиони го расчистуваат

ECA

Силно невреме пропратено со град ја погоди денес Истра, а поради количината на мраз на патиштата испратени се камиони за остранување на снег, јавуваат локалните медиуми.

Луѓето во кратка панталони се обидуваат да го расчистат снегот и да ги откопаат гумите од своите возила.

Температурите за само неколку минути драстично опаднала на десетина степени Целзиусови.

извор:репортер

Loading...

Related posts