ЗАБАВА

Фотографија од девојка на плажа во Црна Гора во воодушеви регионот – Ќе ве воодушеви

ECA

Возејќи со брод, луѓето се загледувале во необична појава на една плажа во Црна Гора.

На фотографијата има девојка во костим за капење, која работи сосема необична работа, односно чистее на отпадоци.

Девојката од крајбрежјето го собирала сиот отпад во кеси и го фрлала во канти за отпадоци.

Жителите биле воодушевени од нејзиниот гест, со оглед на тоа што таа е странец кој внимава на околината повеќе од домаќините.

"Stranci sami ocistili plazu i bacili smece"

Posted by Podgoricki vremeplov on Saturday, 5 August 2017

извор:репортер.мк

Loading...

Related posts