vesti24.mk
КУЛТУРА

(ГАЛЕРИЈА) Алаѓозовски: Ужасна запуштеност на институцијата каде што се чува највредното наследство

ECA

Од увидот на поплавата во Музејот на Македонија: ужасна запуштеност на институцијата каде што се чува највредното наследство-напиша на својот фејсбук профил министерот за култура, Роберт Алаѓозовски и ги објави овие фотографии:

 
извор:либертас
Loading...

Related posts