ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Молотови во куќа во Сопиште, соседите во паника

ECA

Вчера вечер, околу 23 часот, според непотврдено информации непознати лица потпалиле куќа во населбата Сопиште на Водно. Огромните пламени јазици ја изгореа куќата до темел, а соседите во паника го проследија целиот настан, бидејќи куќата се наоѓа во густа шума.
Брзата реакција на противпожарната бригада на Скопје спречила поголем инцидент, пожарот да зафати дел од шумата со што во опасност би се довела целата населба.

Детали ќе очекуваме од МВР во текот на денот.

Loading...

Related posts