ЗАБАВА

Годинава не давајте пари за перење теписи – светнете ги сами, спасот чини 20 денари

ECA

Сите знаеме за големата намена на содата, а со неа може да ги исперете, избелите и светнете и теписите.

Со оглед на тоа дека е лето и сите переме теписи, ви нуиме сјаен трик, чистење со сода бикарбона.

Прво усисајте го тепихот, па со памучна крпа која ќе ја ставите во вода, ставете и сода и секаде истријте.

Ова е неверојатно средство за дезинфекција.

Loading...

Related posts