ВЕСТИ

Груевски секој петок ќе се јавува во Кривичен суд

ECA

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, осомничен во „Титаник“, предмет на СЈО, треба секој петок од 8 до 12 часот да се јавува кај надлежно службено лице во Кривичниот суд, дознава Плусинфо.

Ова како мерка на претпазливост му беше изречена од страна на судот кој наложи и одземање на патната исправа на осомничениот поранешен премиер. Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ кој во „Титаник“ е осомничен за изборни измами остана и без дипломатскиот пасош.

извор:мкдтимес

Loading...

Related posts