ВЕСТИ

Хорор: Се урна авион врз детски камп, две деца (14) загинаа на место

ECA

Двајца тинејџери и пилот загинаа кога авион се урна врз летен камп во Швајцарија, соопшти полициајта. Третиот тинејџер се здобил со потешки повреди.

Во несреќата загинаа двајца 14-годишни кампери и пилотот на авионот.

https://youtu.be/UpQPQOk2Khc

Возењето со едномоторен авион е организирано од страна на аероклубо во швајцарскиот кантон Граубунден, соопшти полицијата и додаде дека е отворена истрага за причините на несреќата.

Слична несреќа пред неколку дена се случи во Португалија кога мал авион принудно слета на полна плажа близу Лисабон и уби маж и едно девојче што се сончале.

извор:сителтв

Loading...

Related posts