vesti24.mk
ЦРНА ХРОНИКА

Идентификувана младата жена која е пронајдена обесена во Лептокарија

ECA
Жена на возраст од 38 години е пронајдена обесена на дрво вчера попладне во скопски Карпош.

Неофицијално, вчера во 19:25 часот е пријавено дека во близина на ОУ Лазо Трповски обесена на дрво е пронајдена П.Л. (родена 1980 година) од скопско село.

Смртта е констатирана од итна медицинска помош.

По наредба на јавен обвинител, телото на жената е предадено на обдукција.

 

Loading...

Related posts