vesti24.mk
СПОРТ

Има надеж за Михаел Шумахер!

ECA

Близок пријател на иконата на формула 1, Михаел Шумахер вели дека за него има „надеж“. Германските медиуми објавија разговор со еден од негов пријател кој вели дека можеби наскоро Шуми ќе се разбуди од кома.

Тоа не мора да значи ништо додека некој од лекарите не го потврди, но сепак отава надеж за неговото семејство и за фановите.

Шумахер западна во кома во декември 2013 година, откако се повреди додека скијаше.

Фановите ширум сетот беа во шок и неверување дека најбрзиот возач и икона во формулата, може да се повреди на рекреативно скијање.

Loading...

Related posts