ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Исчезна мајка со две мали деца

ECA

50-годишната А.Ќ. од Велес како старател на нејзиниот 14- годишен внук пријавила дека на први месецов околу 21 часот и 30 минути, тој и се јавил на телефон и и рекол дека за кратко време ќе дојде дома, но се до моментот на пријавување не се вратил.

Исто така, полицијата добила пријава и за исчезната жена.

38-годишниот Г.Б. од Чаир се јавил во полиција и пријавил дека на 03 месецов околу 10 часот и 30 минути од домот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга. Се работи за 27-годишната С.Р. која ја снемало заедно со нивните две малолетни деца на возраст од една и три години.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Loading...

Related posts