СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Искршен автомобил на македонски турист во Калитеа, Грција – Фото

ECA

Уште еден Македонец се врати разочаран од својот годишен одмор во соседна Грција.

До редакцијата на Прес 24 пристигнаа фотографии од оштетен автомобил со скопски регистарски таблички кој бил оштетен во текот на изминатата ноќ во познатата туристичка дестинација Калитеа.

Ова не е прв пример на Македонци кои се враќаат во Македонија со искршени или оштетени автомобили од соседна Грција.

извор:скопје24

Loading...

Related posts