БАЛКАН

Изјавата на светски познатата пејачка за Косово ја разбесни Србија

ECA

Пејачката Рита Ора која во САД ја достигна својата светска слава на Твитер објави дека ќе присуствува на одбележувањето на “десетгодишнината од осамостојувањето на Република Косово” и со тоа го поттикна глевот на Србите кои во никој случај не го признаваат нејзиното осамостојување.

“Многу сум возбудена што ќе ви се придружам во Косово на прославата на десетгодишнината од независност на 17 февруари. Во чест на таа прилика дизајнирав и дуксер кој ќе можете да си го купите како спомен на таа ноќ која ќе ја поминеме заедно. Се гледаме наскоро”, напиша таа.

Loading...

Related posts