vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ИЗРАЗЕН ТОПОЛ БРАН ВО МАКЕДОНИЈА ЗА КРАЈ НА СЕПТЕМВРИ – МАПА НА ОЧЕКУВАНИ ТЕМПЕРАТУРИ ПО ГРАДОВИ

ECA

Како што претходно најавивме и оваа недела ќе помине во знакот на стабилно, сончево, суво и натпросечно топло време а утре (вторник) ќе има и појава на умерена облачност.

Ќе продолжи да дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

 

Да напоменеме дека очекуваните температури на воздухот во текот на оваа недела ќе бидат повисоки од просечните за околу 7 степени што е значително над просекот.

Со ова значи може и понатаму да продолжи плажирањето кои се лубители на истото иако наутро веќе е значително посвежо сепак во текот на денот навистина владее навистина летно септемвриско време.

Во продолжение поглднете ја мапата по градови и очекуваните температури низ државава:

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ!

Loading...

Related posts