vesti24.mk
МОДА

Како да ги комбинирате шорцевите?

ECA
Иако фармерските шорцеви оваа сезона не се на тронот, тоа не значи дека не треба да им дадете предност на шорцевите од други материјали.

Шорцевите се удобно парче облека кое може да го комбинирате и со обична маичка, но и со свилена кошула. Во нив треба да изгледате ептен лежерно, како да сте тргнале на прошетка, а сепак женствено.

Комбинирајте ги со полупротирни кошули од жоржет, кожули без ракави, памучни маички и трендовските бели кошули со карнери.

Дополнете ја комбинацијата со мала чантичка, чокер ланче и впечатливи римјанки или класичните бели патики.

Еве неколку предлози за тоа какви модели на шорцеви ќе бидат актуелни оваа сезона и како да ги комбинираме:

hybread

Loading...

Related posts