СВЕТ

Каков потег: Она што Путин го направи после гласањето, го остави светот без текст (ВИДЕО)

ECA
Во Руската Федерација во неделата беа одржани избори на кои, повеќе од убедливо, победи актуелниот шеф на државата, Владимир Путин.

Тој ја изврши својата граѓанска должност во својата изборна единица, а дека бил убеден во својот триумф се видело и по неговото расположение.

Веднаш по гласањето се обидел и да се пошегува. Посакал да му подари пенкало на претседателот на изборната комисија во таа единица, но се предомислил. Погледнете како изгледало сето тоа:

извор: маркукуле.мк

Loading...

Related posts