vesti24.mk
Uncategorized

Какво време не очекува денес?

ECA

Денеска не очекува нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи, особено во првата половина од денот. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер. Температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната од 22 до 29 Целзиусови степени.

Loading...