Category : СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис…

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СПОРТ

Ја преставуваше Македонија на ЕП, а позираше со орли сред Берлин

Ferad Aruc
Атлетичарката Дрита Ислами не се засрами од убедливо последното место во квалификациите во трката на 400 метри со пречки на Европското првенство (ЕП) во Берлин.
СПОРТ

(ВИДЕО) Роналдо Дебитираше за Јувентус, а првенецот го постигна после 8 минути

Ferad Aruc
Кристијано Роналдо дебитираше за Јувентус! На ПОртугалецот му беа потребни 8 минути за да го постигне својот прев погодок. Роналдо заигра во црно-белиот дрес во
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СПОРТ

Антиќ извојува многу победи, но за оваа битка мораше да побара помош од друг

Ferad Aruc
Македонскиот кошаркарски интернационален и поранешен репрезентативец Перо Антиќ, успеа да победи на многу полиња во својата кариера. Тој стана и првиот Македонец кој заиграл во
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Меланија застана во одбрана на Леброн Џејмс, откако Трамп упати навреди кон кошаркарот

Ferad Aruc
Првата дама на САД, Меланија Трамп, застана во одбрана на познатиот НБА кошаркар, Леброн Џејмс, откако нејзиниот сопруг, американскиот претседател, Доналд Трамп, на Твитер упати
СПОРТ

Случајот Озил и прашањето: колку е расистичка Германија?

Ferad Aruc
Одлуката на Месут Озил повеќе да не настапува за германската фудбалска јавност и натаму предизвикува жестока дискусија во спортската јавност во земјата, а сѐ позасилено
СПОРТ

ГЕРМАНСКАТА ФУДБАЛСКА ЅВЕЗДА СО ТУРСКО ПОТЕКЛО, МЕСУТ ОЗИЛ СЕ ОТКАЖА ОД ГЕРМАНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПОРАДИ КРИТИКИТЕ ШТО СЕ СЛИКАЛ СО ЕРДОГАН

Ferad Aruc
Денеска на својот фб профил, Германскиот фудбалер Месут Озил се откажа од германската фудбалска репрезентација поради критиките од германската фудбалска федерација за неговата фотка со
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Погледнете ги најдобрите и најзгодните навивачки изданија на познатите Хрватки

Ferad Aruc
Од најважната споредна работа, фудбалот одеднаш стана најважната работа на светот, барем за Хрватите. Големата победа против репрезентацијата на Англија, ја однесе Хрватска во финалето
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Го интересирале други, па останал без девојката и без вистинска шанса на Мундијалот

Ferad Aruc
Некогашната девојка на Аргентинецот Паоло Дибала, Антонела Кавалиери, во јавноста излегла со детали за нивната врска и сета “валкана долна облека” која оди со тоа.
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Сколари: Нејмар никогаш нема да го достигне Пеле

Ferad Aruc
Поранешниот бразилски селектор, Луис Фелипе Сколари, во својата последна изјава повторно го коментирал Нејмар и неговиот потенцијал. Сколари вели дека без разлика на успесите кои
Uncategorized ВЕСТИ СПОРТ

Бесниот Роналдо пресекол: “Јас вредам само 100 милиони? Епа тогаш…”

admin
Главна тема во светот на фудбалот во последно време е каде Роналдо ќе ја продолжи кариерата. Наводно Португалецот е незадоволен во Реал Мадрид и веќе
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

“Одгледавме генерација на к*рви кои ги шират нозете штом слушнат странски јазик”: Новинар ги нападнал Русинките поради однесувањето на Мундијалот

admin
Русија во екот на Светското првенство ја тресе голем скандал, откако познатиот колумнист и психолог Платон Беседин изјавил дека Русинките се однесуваат како к*рви бидејќи
Uncategorized ЖИВОТ СПОРТ

Ова е мистериозната сопруга на Гранит Џака албанскиот провокатор

admin
Леонита Џака, сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Гранит Џака, е воодушевена од начинот на кој нејзиниот сакан го прославил голот против Србија во второто коло
ВЕСТИ СПОРТ

„Билд“ со истата насловна страница како кога Германија ги понижи Бразилците

Ferad Aruc
Репрезентацијата на Германија вчера претрпе пораз од Јужна Кореја (0:2) и испадна од Светското првенство во Русија. Угледниот германски весник „Билд“ најави како ќе изгледа