Category : СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис…

ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Погледнете ги најдобрите и најзгодните навивачки изданија на познатите Хрватки

Ferad Aruc
Од најважната споредна работа, фудбалот одеднаш стана најважната работа на светот, барем за Хрватите. Големата победа против репрезентацијата на Англија, ја однесе Хрватска во финалето
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Го интересирале други, па останал без девојката и без вистинска шанса на Мундијалот

Ferad Aruc
Некогашната девојка на Аргентинецот Паоло Дибала, Антонела Кавалиери, во јавноста излегла со детали за нивната врска и сета “валкана долна облека” која оди со тоа.
ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Сколари: Нејмар никогаш нема да го достигне Пеле

Ferad Aruc
Поранешниот бразилски селектор, Луис Фелипе Сколари, во својата последна изјава повторно го коментирал Нејмар и неговиот потенцијал. Сколари вели дека без разлика на успесите кои
Uncategorized ВЕСТИ СПОРТ

Бесниот Роналдо пресекол: “Јас вредам само 100 милиони? Епа тогаш…”

admin
Главна тема во светот на фудбалот во последно време е каде Роналдо ќе ја продолжи кариерата. Наводно Португалецот е незадоволен во Реал Мадрид и веќе
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

“Одгледавме генерација на к*рви кои ги шират нозете штом слушнат странски јазик”: Новинар ги нападнал Русинките поради однесувањето на Мундијалот

admin
Русија во екот на Светското првенство ја тресе голем скандал, откако познатиот колумнист и психолог Платон Беседин изјавил дека Русинките се однесуваат како к*рви бидејќи
Uncategorized ЖИВОТ СПОРТ

Ова е мистериозната сопруга на Гранит Џака албанскиот провокатор

admin
Леонита Џака, сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Гранит Џака, е воодушевена од начинот на кој нејзиниот сакан го прославил голот против Србија во второто коло
ВЕСТИ СПОРТ

„Билд“ со истата насловна страница како кога Германија ги понижи Бразилците

Ferad Aruc
Репрезентацијата на Германија вчера претрпе пораз од Јужна Кореја (0:2) и испадна од Светското првенство во Русија. Угледниот германски весник „Билд“ најави како ќе изгледа
Uncategorized СПОРТ

Девојките од руски “Playboy” се разголеа за светското првенство

admin
Сите знаеме дека Светското првенство во фудбал започнува во четврток. По повод тоа, убавиците од руски “Playboy” се соблекле и направиле фотосесија на која ги
Uncategorized СВЕТ СПОРТ

Роналдо доби интересна трансфер понуда: Руски второлигаш го „мами“ Кристијано на уникатен начин

admin
Рускиот второлигаш Енисеј на интересен начин се обиде да го сврти вниманието на јавноста на своја страна и делумно успеа во намерата. Имено, од клубот
Uncategorized СПОРТ

Зинедин Зидан го напушти клупата на Реал Мадрид

admin
Раководството на Реал Мадрид денеска одржа вонредна прес-конференција на која Зинедин Зидан им се обрати на шпанските медиуми. Тој објави дека го напушта клубот по
Uncategorized СПОРТ

Лазаров е најдобар стрелец во историјата на Ф4-турнирите!

admin
Капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров, влезе во историјата на завршните турнири во Лигата на шампионите, како најдобар стрелец. Тој пред завршниот турнир на Лигата