Category : СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис…

СПОРТ

Нова фудбалска трагедија – почина 18-годишниот Фудбалер

Ferad Aruc
Продолжува лошата година за фудбалерите. Францускиот второлигаш Ле Авр потврди дека нивниот дефанзивец, 18-годишниот Самба Диоп починал во сон во саботата. Мечот од втората лига
СПОРТ

Водителка доживеала оргазам додека вежбала во теретана

Ferad Aruc
Не е тајна дека можете да доживеете оргазам додека вежбате во теретана, а 27 годишната водителка на радио, Поли Хардинг од Австралија јавно призна дека
СПОРТ

Конор Мекгрегор се предаде на полицијата, го очекуваат сериозни обвинувања

Ferad Aruc
Конор Мекгрегор се предаде на полицијата во Њујорк по нападот на автобусот во кој се превезуваа УФЦ борачите, објавија американските медиуми. Ирецот беше „фатен“ на
СПОРТ

Златан Ибрахимовиќ: Неверојатен старт на животот во Калифорнија

Ferad Aruc
Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ вели дека е благодарен што повторно игра фудбал, уживајќи во „лудиот старт“ на животот во Калифорнија. Ибрахимовиќ во
СПОРТ

Фановите збеснаа заради предвремената најава на УЕФА за новиот првак во ЛШ

Ferad Aruc
Во текот на вчерашната ноќ се комплетираа првите четвртфинални дуели во Лигата на шампионите, а и покрај тоа што пред нас се и втори натпревари,
СПОРТ

Откриен специјалниот тренинг режим за одржување на физичка форма на Кристијано Роналдо

Ferad Aruc
Кристијано Роналдо уште еднаш ја воодушеви светската спортска јавност и покажа какви физички предиспозиции поседува и на 33-годишна возраст, изведувајќи маестрални „ножички“ за паметење на
СПОРТ

Дали е ова најкратката борба во историјата на каратето?

Ferad Aruc
Ова можеби е најкратката борба во историјата на каратето. Всушност, борбата заврши и пред да започне. Ваков удар со нога немаме видено долго време.
СПОРТ

Ливерпул им одржа лекција на Граѓаните, Барселона ја нокаутираше Рома

Ferad Aruc
Лидерот во шпанската Примера, Барселона и премиерлигашот Ливерпул се многу блиску до полуфиналето во Лигата на шампионите, откако вечерва остварија победи со три голови разлика
СПОРТ

Роналдo и Реал победија во Торино, Баерн го освои „Рамон Санчез Писхуан“

Ferad Aruc
Фудбалерите на Реал Мадрид и Баерн Минхен направија голем исчекор кон полуфиналето на Лигата на шампионите, откако вечерва како гости славеа над Јувентус, односно Севилја.
СПОРТ

Познатиот фудбалер ги менуваше девојките како чорапи додека не ја сретна неа

Ferad Aruc
Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос кој го прослави својот 32. роденден, освен по успесите на теренот, познат е и по тоа дека секогаш ги има најубавите
СПОРТ

Мохамед Салах доби преку милион гласови на претседателските избори во Египет

Ferad Aruc
Повеќе од милион гласачи на египетските претседателски избори ги прецртаа имињата на кандидатите и го впишаа името на фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах. Според тврдењата
СПОРТ

УЕФА ја одреди најригорозната казна во историјата!

Ferad Aruc
Најдобриот албански клуб во последните неколку години, екипата на Скендербег, очекувано доби драконска казна од страна на УЕФА поради местење натпревари. Имено, Скендербег дури 10