Category : СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис…

СПОРТ

Рони О’Саливен го преслуша Марфи за рекордна петта ранкинг титула во снукер

Ferad Aruc
Рони О’Саливен го победи големиот ривал Шон Марфи со убедливи 10:4 во финалето на натпреварувањето наречено „Шампионат на играчите“ и стигна до петтата ранкинг титула
СПОРТ

Најавеното засилување на Барса изведе генијална минијатура во шеснаесетникот

Ferad Aruc
Барселона пред извесно време го задржа ексклузивното право да го откупи суперталентираниот Артур за 30 милиони евра и со самото тоа го најави како засилување
СПОРТ

Батистута: Меси никогаш нема да биде како Марадона!

Ferad Aruc
Габриел Омар Батистута, или за италијанската спортска јавност многу попознат како „Габигол“ одбележа една значајна ера во Калчолигата на крајот на 90-тите години и почетокот
СПОРТ

Беко го продолжува и проширува договорот за спонзорство со ФК Барселона

Ferad Aruc
Беко, водечкиот бренд за апарати за домаќинство во Европа го објавува продолжувањето на спонзоството на ФК Барселона, кое ќе приложи бројни возбудливи заеднички иницијативи во
СПОРТ

Меси за големата промена во неговата игра: Порано бев себичен, а сега….

Ferad Aruc
Лионел Меси уште еднаш ја воодушеви светската спортска јавност со својата претстава на „Камп Ноу“ за време на реванш осминафиналето меѓу Барселона и Челси во
СПОРТ

Шест најголеми грешки кои ги прават аматерите после тренирање

Ferad Aruc
Тренингот е само дел од процесот наречен здрав живот, нешто што аматери кои допрва почнале со вежбање треба да го научат, посебно кога станува збор
СПОРТ

Нејмар би се вклопил во Реал, лесно може да биде купен за 400 милиони изјавил Зидан

Ferad Aruc
Реал Мадрид лесно се справи со предизвикот наречен ПСЖ во Лигата на шампионите, иако задачата му беше олеснето со отсуството на најдобриот играч на францускиот
СПОРТ

Професионален боксер: Вељко Ражнатовиќ нокаутираше Бугар

Ferad Aruc
Синот на фолк ѕвездата Цеца Ражњатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, денес во Јагодина постигна голема победа во првиот професионален боксерски натпревар, а според она што го објави
СПОРТ

Серхио Рамос дојде на тренинг со „Фиќо“ и ги насмеа присутните во тренинг центарот

Ferad Aruc
Капитенот на Реал Мадрид, ги изненади сите присутни пред тренинг-кампот на клубот кога пристигна со Seat 600, или кај нас многу попознато како „Фиќо“. Сите
СПОРТ

(ВИДЕО) НЕ Е ЗА ЛУЃЕ СО СЛАБ ЖЕЛУДНИК: Го собори рекордот во кревање тегови, но потоа…

admin
Вознемирувачка сцена ни пристигнува од Америка во натпреварувањето во кое Русин го собори сопствениот рекорд во кревање тегови. Михаилу Шивљаков, во обид да го крени
СПОРТ

Што правел Астори поред кобната ноќ: Ги остави копачките во мојата соба, ми рече дека ќе ги земе следното утро

Ferad Aruc
Целиот свет беше шокиран по смртта на капитенот на Фиорентина, Давиде Астори. Многумина од неговите поранешни соиграчи и противници се простија на емотивен начин од
ЖИВОТ СПОРТ

18+ Се појавија експлицитните фотографии од пијаната пливачка: Еве како се најде среде скандал

Ferad Aruc
Познатата американска скокакча во вода Касиди Кук (22) се најде во центарот на скандал откако нејзините порно фотографии завршија на интернет. Се сомнева дека младата