Дома СПОРТ страница 5

СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис...

ЕХВ ги објави термините: Немаме ни 20 часа одмор меѓу Чешка и Данска

Европската ракометна федерација ги објави термините во кои ќе се игра во втората фаза, на дуелите во Вараждин. Натпреварот против Шпанија, во недела почнува во...

Едно семејство ја спречува изградбата на новиот стадион на Челзи: Тврдокорни Англичани се нашле...

Лондон е град кој се гордее со веројатно најголем број на големи фудбалски стадиони, што и не е чудно со оглед на тоа дека...

Лино Червар дрско му одговори на Пепи Манасков

Лино Червар, хрватскиот ракометен стручњак и се уште актуелен предводник на Металург, во изјава за хрватски „РТЛ“ реагира на изјавата на македонската легенда Пепи...

Почнува ракометното лудило во Хрватска, Македонија се надева на добар пласман

Со четири натпревари кои ќе се играат попладнево во Сплит и Пореч, ќе започне 13-то Европското првенство за ракометари кое ќе заврши на 28...

Ова е тимот на годината: Најдобрите единаесет во изборот на УЕФА

Европската фудбалска федерација (УЕФА) со помош на фановите ширум светот и рекордните 8,779,639 гласови го избра најдобриот тим за 2017 година. Формацијата е 4-4-2 која...

Ова е распоредот на натпревари на нашите ракометари на ЕП во Хрватска

Во петок на 12-ти јануари, започнува Европското првенство во ракомет, на кое ќе учествува и македонската ракометна репрезентација. Првенството ќе трае до 28-ми јануари,...

Зидан му се спротивстави на Перез за договорениот јануарски трансфер: Не ми е потребно...

Мадридските медиуми веќе неколку дена на големо пренесуваат дека Флорентино Перез веќе го има договоренот трансферот на Кепа Аризабалага од Атлетик Билбао, исклучително талентираниот...

Мурињо: Му се извинив на еден играч пред сите други соиграчи во соблекувалната

Жозе Мурињо ја продолжи „војната“ со Антонио Конте и на прес-конференцијата по вчерашниот меч со Дерби кој се одигра на „Олд Трафорд“, но од...

Антиќ: Ќе се вратам во репрезентацијата, но само во еден случај

Перо Антиќ е навистина актуелен во српската спортска јавност на почетокот на новата 2018 година, па така по опширното интервју за „Блиц“, ова утро...

Поради само еден гол скопјанец загуби 173.000 евра

Скопјанец уплатил ливче на 300 денари, а поради само еден гол не успеал да добие неверојатни  10.646.170 денари или 173.000 евра, објави порталот sport1.mk. Несреќниот човек...

Најдобрите атлетичари ширум светот позираа за календар, а срцето ќе ви чука побрзо откако...

Лондонскиот фотограф и поранешната биатлонистка Доминика Кјуда ги собраа крос фит шампионите, балерините, јавачите на коњ и други спортисти и спортистки за да ги...

Роналдо му откри на Дел Пјеро која ќе биде неговата примарна занимација по крајот...

Кристијано Роналдо го доби признанието најдобар светски фудбалер за време на „Глуоб сокер авардс“, а бидејќи негов соговорник за време на церемонијата беше Алесандро...

ИМПРЕСИВНА ЛИСТА: Овие 10 фудбалери летово остануваат без договор

29-годишниот Чилеанец се проценува на вредност од 65 милиони евра, но може наредното лето да замине бесплатно. За неговите услуги заинтересирани се Манчестер Сити,...

НАЈНОВИ