Category : СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис…

Uncategorized СПОРТ

Вардар најде замена за Штербик, познатиот голман доаѓа во европскиот првак

admin
Вардар започна со составување на тимот за следната сезона. По серијата официјални заминувања, стигнуваат првите информации за новите лица во таборот на „црвено-црните“, едно од
Uncategorized СПОРТ

ФОТО: Богдановиќ му испрати порака на Антиќ- Перо му врати, па ја „спукаа“ на Твитер

admin
Перо Антиќ стана апсолутен хит во кошаркарска Европа поради начинот на кој го урна „кралот“ среде Мадрид, а неговата финта со која го испрати Рејес
Uncategorized СПОРТ

Официјално: Штербик го напушта Вардар

admin
Вардар останува без можеби својот клучен играч, голманот на Вардар, Арпад Штербик, се враќа во клубот каде што играше пред многу години, унгарскиот Веспрем. Шампионот
Uncategorized СПОРТ

Продолжуваат натпреварите во Лигата на шампионите

admin
По дваесет дневна пауза, продолжуваат натпреварите во елитната фудбалска Лига на шампиони. Денеска на програмата се осум средби, од претпоследното 5.коло, во сегментот на групи
Uncategorized СПОРТ

Нејмар плачел и молел раководството на Барса да го сопре трансферот во ПСЖ

admin
Најскапиот трансфер во историјата на фудбалот – Нејмар од Барселона во ПСЖ, не поминал без проблеми за бразилската ѕвезда, вели Марка. Во текот на летото,
Uncategorized СПОРТ

Буфон го расплака светот: Касилјас со емотивна порака (фото)

admin
Џанлуиџи Буфон со многу емоции и растреперен глас го даде своето последно интервју како член на италијанската фудбалска репрезентација, а за негова несреќа, судбината посака
Uncategorized СПОРТ

Ристовски одличен во ремито против Јувентус

admin
Стефан Ристовски, македонскиот репрезентативец и играч на Спортинг, одигра фантастична партија во дресот на клубот од Лисабон, кој ремизираше 1-1 против Јувентус. Поради повредата на
Uncategorized СПОРТ

Што ќе се случи со Барса и Реал по прогласувањето независност на Каталонија? Одговорот нема да им се допадне на многумина

admin
Шпанскиот парламент во петокот одобри воведување на итни мерки во Каталонија, кратко време откако каталонскиот парламент изгласа независност на покраината на североисточниот дел на Шпанија,