Category : КУЈНА

КУЈНА

Видео: Цел живот погрешно сте пржеле јајца – погледнете како се пржат правилно

admin
Пржењето јајца често се смета за наједоноставен рецепт, но вистината е деа многу луѓе се соочуваат со еден проблем. Јајцето на око често е препржено 
КУЈНА СВЕТ

„Политико“: Белгијците јадат најмногу, Литванците пијат најмногу

Ferad Aruc
Белгијците јадат најмногу, Французите најмногу време поминуваат на трпеза, Литванците најмногу пијат, а најмногу пушачи во ЕУ има меѓу Грците, покажа анализата на „Политико“. Во
КУЈНА

Ставила лажици на тестото: Ќе се изненадите откако ќе го видите резултатот, веднаш ќе ја вклучите рерната

admin
Ако сакате да послужите крем сир или некој друг намаз како предјадење, тогаш овој оригинален трик е вистински за вас. Изненадете ги своите гости или
КУЈНА

Лесен и едноставен ручек: Рецепт кој е гледан од над 35 милиони луѓе во светот (видео)

admin
Овој видео рецепт е прегледан повеќе од 35 милиони пати, а тоа значи дека влегува во врвот на најпопуларните рецепти на светот. Потребни ви се: