Category : МОДА

МОДА

ЕВТИН ТРИК ЗА НАЈЕФИКАСНО БРИЧЕЊЕ НА ПАЗУВИТЕ И НОЗЕТЕ

Ferad Aruc
Бричењето со брич ќе заврши со мазна кожа само доколку пред самиот процес направите пилинг со оваа неверојатна состојка. Пред бричењето на нозете, пазувите или
МОДА

Канје ѝ забрани на Ким да носи еден детаљ без кој не можат многу жени на светот

Ferad Aruc
Не е тајна дека Канје Вест обожува да управува со својата сопруга, барем кога е во прашање модата. Откако се заедно, раперот одредува што ќе
МОДА

10-те најубави фризури на доделувањето на “Златните глобуси” кои можете лесно да ги ископирате

Ferad Aruc
Како што веќе пишувавме, 75-то доделување на “Златните глобуси” подигна голема прашина и предизвика бурни реакции и воодушевување бидејќи речиси сите познати дами одлучија да
МОДА

Кој е најпопуларниот модел на венчаници за 2017?

Ferad Aruc
Префинетиот и елегантен впечаток е водечкиот предзнак кога се во прашање колекциите венчални фустани за 2017 година. Женственоста е во преден план, надополнета со драматичен
МОДА

“Vogue” избра: Најдобро облечена прва дама во 2017 година сепак не е Меланија Трамп

Ferad Aruc
Пред крајот на годината, “модната библија” традиционално ја објави својата листа на најдобро облечени славни дами. “Vogue” не го нумерираше својот список, па затоа ниедна
МОДА СВЕТ

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

Ferad Aruc
Магазиот „Вог“ објави листа на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година. Листата не е нумерирана, па поради тоа не е познато која дама