Сите го имаат во својот автомобил, никој не знае за што се користи

Во секој автомобил на централниот ретровизор сместена е една мала рачка која му помага на возачот подобро да гледа за време на ноќното возење. Тоа...

Mercedes ја престави својата најнова технологија (ВИДЕО)

Германскиот производител на автомобили „Mercedes“ покажа на видео на својот канал на „YouTube“ како најновите технологија го минуваат патот од прототипи до сериските модели....

Алфа Ромео: Giulia Quadrifoglio vs. Stelvio Quadrifoglio

Моќните Giulia Quadrifoglio и Stelvio Quadrifoglio на Алфа Ромео се наоѓаат на тркачката патека каде што ќе ги измерат силите. На кој модел би...

Пристигнуваат BMW iNext и i4, а i3 и i8 неизвесни…

Баварски BMW премиерно ќе ги претстави моделите i4, како и BMW iNext EV во текот на 2020-та и 2021-ва година, меѓутоа "i" серијата можеби...

Ferrari влезе во SUV класата!

Новиот Maserati Levante Trofeo слободно можеме да го наречеме и Ferrarino. Направен е да се пресмета со помоќните од него заради што срцето му...

Hовиот Фолксваген Туарег: Број 1 избор во премиум SUV класата?

Пред неколку дена Германците и официјално во Пекинг ја претставија новата генерација на популарниот Туарег на Фолксваген. Новиот Туарег пристигнува во поголеми димензии! „Изграден“ е...

Ламборџини Урус оди на Дакар за ултимативен тест?

Според најновите гласини, Ламборџини планира да учествува на неколку натпреварувања од различен тип за да ја докажат моќта на нивниот SUV - Урус. Шефот на...

Ауди Е-Трон ќе биде вистинска револуција во автомобилската индустрија

Првите луѓе на германскиот автомобилски гигант Ауди цврсто веруваат дека новиот електричен SUV ќе има блескава иднина. Како што тврдат тие, новиот Е-Трон започне сериски...

Пежо интензивно работи на моќниот 508 GTi за да престави на саемот

Како што пренесуваат француските медиуми, Пежо ќе претстави „набилдан“ 508 GTi веќе на Саемот за автомобили во Париз на есен оваа година. Пежо со претставувањето...

BMW M5 vs Mercedes AMG E63S: тестираше YouTube каналот “Carwow”

Екипата на YouTube каналот "Carwow" ги тестираше двете најбрзи лимузини од „Е“ сегментот - Mercedes-AMG E63S и BMW M5. За прв пат, откако продажбата на...

Автомобилите на Шкода се хит на пазарот: Чесите мора зголемат капацитетот на производството

Чешкиот автомобилски гигант Шкода кој што е во сопственост на германски Фолксваген, во 2017-та година продаде 1,2 милиони автомобили. Само во текот на последните пет...

Освежениот купе “C-Class” на Мерцедес ќе ве остави без зборови

Мерцедес практично ја „освежи“ целата гама на автомобили кога станува збор за моделот "C-Class". Откако на Саемот за автомобили во Женева, Мерцедес ја претстави освежената...

Рестилизираниот VW Passat пристигнува веќе оваа година

Актуелната генерација на автомобилот на Фолксваген за европскиот пазар се појави кон крајот на 2014-та година, па германскиот производител одлучи дека е време малк...

НАЈНОВИ