vesti24.mk
ЗАБАВА

Утре е голем празник и строг пост: Еве што треба да правите на Крстовден

admin
Утре се празнува големиот Христијански празник, Крстовден. Верниците овој голем празник го слават во пост, со одење во црква и палење свеќа, се прекрстуваат и
ЗАБАВА

Лекари спасија пациент од смрт откако му вбризгале пет литри пиво во стомакот

admin
Виетнамски лекари спасија пациент од алкохолно труење откако во стомакот му вбризгале пет литри пиво, објави Дејли меил. Пациентот бил на возраст од 48 години
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Сообраќајка на Оливер Андонов, повредена една жена

admin
Ексминистерот за внатрешни работи и поранешен директор на ЈП „Јасен“ Оливер Андонов учествувал во сообраќајна несреќа што се случила попладнево во близина на последна „петка“,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Мицкоски не го бива ниту за портпарол, не поминува омразата што ја сее

admin
СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Христијан Мицкоски. „Антизападниот Мицкоски не го бива ниту за портпарол. Граѓаните вечерва слушнаа уште една потврда од
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Мицкоски: Граѓаните да одлучат дали се за омаловажена Северна Македонија или за горда Република Македонија

admin
Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ реафирмира и инсистира организирање предрвремени парламентарни избори заедно со претседателските, бидејќи граѓаните на тој начин ќе одлучат дали
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Собранието го изгласа Законот за спречување на корупцијата по итна постапка

admin
Собранието со 81 гласа „за“ попладнево го донесе по скратена постапка Законот за спречување на корупцијата и судир на интереси, во рамки на денешната 80.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Полициски службеници поделија храна и лекови на жители во села на границата со Бугарија

admin
Полициски службеници при Регионалниот центар за гранични работи Исток, во селата Киселица и Селник, во близина на државната граница со Република Бугарија, денеска во периодот
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Законот за јазици е во согласност со амандманите на Уставот од 2002 година

admin
СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференција на Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ. „Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски продолжува да сее омраза и
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Општокорисна работа и надзор за подобрување на казнено-поправниот систем

admin
На иницијатива на Управата за извршување на санкции, а во рамките на твининг проектот „Јакнење на казнено поправниот систем и пробациската служба“, денес во општина
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Димовски ги прими копиите од акредитивните писма на новите амбасадори на Естонија, Гана, Уганда и на Малта

admin
Во Министерството за надворешни работи, државниот секретар Виктор Димовски денеска ги прими копиите од акредитивните писма на вонредните и ополномоштени амбасадори во Република Македонија на
ЗАБАВА

Ќе го запамети пеколниот ден: Испил цело пакетче вијагра, а тоа што следувало потоа е лекција за сите мажи!

admin
Маж од Велика Британија кој земал десет пати повеќе од дозволените апчиња вијагра доживеал вистински пекол со трајни последици, пренесува „Дејли меил“. Тој тоа го