• Home
  • Што е поздраво, ноќен или дневен сон?
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Истрајни и посветени личности кои не им веруваат на луѓето: 10 работи кои треба да ги знаете за Јарците

admin
Луѓето родени во знакот Јарец се карактеризираат со упорност, посветеност и истрајност. Тие се трпеливи, сакаат судбината да ја имаат во свои раце и полека,
ЗАБАВА МАКЕДОНИЈА

Лененото семе има моќен ефект за подобрување на нашето здравје- еве за што е корисно

admin
Вклучувањето на лененото семе во нашата исхрана е многу корисно за нашето здравје. Тоа содржи многу хранливи состојки и киселини кои носат многу бенефити, но
ЗАБАВА

Од таткото наследуваме рак на дојка, од мајката ќелавост, а од двајцата- холестерол

admin
Прв на листата е високиот холестерол, за што во целост можеме да го „обвиниме“ семејството, тврди американската генетичарка Шивани Назарет. Едно од 500 лица имаат
ЗАБАВА

Пет совети за добро здравје и расположение во текот на постудените денови

admin
Постојано читаме за потребата од здрав начин на исхрана и иако сме свесни дека тоа е добро за нас, постојано го одложуваме градењето на таквите
ЗАБАВА

Мешана салата во тегла совршен почеток на зимските денови

admin
Се ближи зимата, па вистинско време е да направите големи количини туршија. Состојки: 9 кг зеленчук (зелка, пиперки, зелени домати, морков, кромид…) 1 л оцет
ЗАБАВА

Оваа жена преживеала пекол поради мало невнимание: Еве зошто НИКОГАШ не треба да пуштате непознати во вашиот дом (ФОТО)

admin
Откако се огласила по пат на една апликација дека продава сушална за облека, една жена која на Твитер објавува под името СараСузи немала поим што
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Врвни прељубници: Ако имате партнер од овие хороскопски знаци, сигурно ќе бидете изневерени

admin
Ако сте во врска или во брак со некој од овие три хороскопски знаци, се надеваме дека знаете како да простите неверство. Се разбира дека