vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев и коалиционите партнери ќе настапат со заеднички кандидат за претседател

admin
Заврши работната средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ, а како што соопштија од партијата по завршувањето на состанокот постигнат бил договор за заеднички
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ахмети: Има волја за да се постигне договор за консензуален претседателски кандидат

admin
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за РТК по повод 11-годишнината од независноста на Косово зборуваше и за претседателските избори во земјата, истакнувајќи дека
ЗАБАВА

Холандски кардиолог истражувал искуства на клиничка смрт, а цртеж на шестгодишно девојче го шокирал (ВИДЕО)

admin
Холандскиот кардиолог Пим ван Ломел пред неколку години во Минхен ги претстави новите сознанија за искуството со блиска смрт, т.н. клиничка смрт. „Искуството на блиска
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Жител на Ласкарци ја пронајде девојката која ја спасил во несреќата: „Никогаш нема да заборавам како ме молеше да ѝ помогнам“

admin
Жилтел од село Ласкарци, кој по сообраќајната несреќа во која автобус на компанијата „Дурмо Турс“ излета од патот, излегол да им помогне на повредените патници
ЗАБАВА

Вистината за бременоста по 40-тата, ова треба да го прочита секоја жена

admin
Mногу светски познати ѕвезди како Хали Бери, Џина Дејвис и Сузан Сарандон останаа бремени по 40-тата година од својот живот. Но, дали зад оваа информација
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Попладнево работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ

admin
Во седиштето на СДСМ денеска ќе се одржи првата работна средба на партиите од Коалицијата предводена од СДСМ што заеднички настапи на последните парламентарни избори.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Реакции по навредите кон Силјановска: Срамно е да сатанизирате личност по возраст и пол

admin
По серијата навреди на социјалните мрежи кон професорката по Уставно право и претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, невладини активити за „А1он“ изјавија дека е
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Неделен хороскоп од 18 до 24 февруари: Чија љубов ќе биде кратка, а кој љубоморно ќе ја чува својата врска

admin
Помина првата половина на февруари. Ни доаѓа новиот неделен хороскоп кој открива чија љубов ќе биде кратка, а кој љубоморно ќе ја чува својата врска.
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Костадинов: По години уназадување, индустријата бележи највисок раст во последните седум години

admin
Презедовме одговорност да испорачаме сериозни резултати во економијата, реформите и интеграциите, низа на позитивни економски показатели потврдуваат, економијата е раздвижена и стабилна, платите растат, се