Category : АВТОМОБИЛИ

АВТОМОБИЛИ

Автомобил како Вселенски брод: Погледнете како ќе изгледа внатрешноста на Lexus UX

Ferad Aruc
Јапонскиот производител Lexus започна да открива детали поврзани со новиот Lexus UX кој што наскоро ќе биде претставен во Женева. Lexus објави неколку фотографии од
АВТОМОБИЛИ МАКЕДОНИЈА

„Колата е топ пали вози“ – внимателно не купувајте мачка во вреќа

Ferad Aruc
Се продава ГОЛФ 4, 1.9 тди, 2004 година во перфектна сосотојба, парно, клима, електрика на стакло, одличен мотор, сменет ребраст каиш, филтер за воздух, клима,
АВТОМОБИЛИ

Ова е новиот “Audi A7 Sportback” – Динамика во најубава форма

Ferad Aruc
Новиот Audi A7 Sportback претставува нов стил на Гран Турер кој нуди систематска дигитализација, динамично возење и просторен концепт. Големото купе со четири врати е
АВТОМОБИЛИ

Посилен од времето: Mercedes G-Class 2018

Ferad Aruc
Новиот Mercedes G-Class 2018 (попознат како G-Wagen) оваа година го доживеа најголемиот редизајн откако за првпат беше лансиран во 1979 година. Каросеријата изгледа како природна
АВТОМОБИЛИ

После новата „А Класа“, Мерцедес ќе претстави уште 7 компактни автомобили

Ferad Aruc
На почетокот на овој месец Мерцедес ја претстави новата генерација на „А Класа“, а после овој автомобил ќе следуваат уште седум модели кои што ќе
АВТОМОБИЛИ

Мерцедес се подготвува за лансирање на нов кросовер… (ВИДЕО)

Ferad Aruc
На „шпионското“ видео е прикажан прототип на компактен кросовер/SUV автомобил кој што најверојатно ќе го има називот Мерцедес “GLB”. Се очекуваше дека германскиот производител со
АВТОМОБИЛИ

Светска премиера: Мерцедес ја претстави новата „А Класа“ (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Германскиот гигант Мерцедес го претстави технолошки најнапредниот компактен модел кој што е некогаш произведен со кој што има намера да ја прегази конкуренцијата. Мерцедес конечно
АВТОМОБИЛИ

Најлуксузни топ 5 модели во историјата на Mercedes (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Од Mercedes 540 K до современиот Mercedes-Maybach S650 Cabriolet, погледнете ги топ 5 најлуксузните модели во историјата на Mercedes. Германскиот произведувач во рамките на YouTube