Category : АВТОМОБИЛИ

АВТОМОБИЛИ

Со што сакаат да си „играат“ милијардерите

hacci
Автомобилот Bugatti Chirone го претставува врвот во автомобилската индустрија. Исто како и неговиот претходник-Вејронот, и овој модел на Бугати ги подигнува стандардите на автомобилскиот инженеринг.
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) Мерцедес ја откри цената на S-Class: Пристигнува во јули и ќе чини…

admin
S-Class, врвот на понудата на Мерцедес, сега освежен, модернизиран и опремен со најновите технолошки достигнувања и новите погонски агрегати, за кратко време ќе пристигне во
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Пежо го купи легендарниот индиски автомобил „Ambassador“

admin
Ambassador“ 30 години во Индија важеше за најпродаван автомобил. Името на легендарниот индиски автомобил „Ambassador“ на француската компанија Пежо се продаде за 12 милиони долари.
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) Првиот летечки автомобил полета во Доха во Обединетите Арапски Емирати

admin
Летот на летечкиот автомобил кој што се нарекува „Автономно Воздушно Возило“ беше одобрен и од Властите за патишта и превоз на Дубаи. Првиот летечки автомобил
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

„Шкода“ со купе на струја до 2023 година!

admin
За пет-шест години Чесите планираат да лансираат пет сосема нови автомобили што ќе имаат електрични погонски системи. Меѓу новитетите што ќе се движат на електрична
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Ова мора да го слушнете: Наскоро пристигнува моќниот i30 N

admin
Деталите за „Перформанс“ изведбата на i30 на Хјундаи и натаму се чуваат во тајност, но корејскиот производител на автомобили одлучи барем да ни открие како
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Leaf добива наследник: Популарниот електричен автомобил на Nissan во ново руво

admin
Nissan и официјално со тизер фотографија ја најави втората генерација на популарниот електричен автомобил на оваа компанија – Leaf. Како што тврди јапонскиот производител на
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Ова е визијата на Тесла за 2017-та година

admin
Tesla Motors забележа одлична 2016-та година со претставувањето на новиот Model 3, новите батерии и соларните покриви. Компанијата секако нема да сопре ниту оваа година.
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Иднината чука на вратата: Jeep за 2035 година

admin
Да се предвиди иднината на автомобилската индустрија од денешна гледна точка не е благодарна работа. Како што стојат работите, за околу дваесет години, автомобилите ќе
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Новиот Volkswagen Arteon: Иновативната технологија за заштита користи четири системи за помош на возачот

admin
“Автономно возење” – термин за кој во моментов се дискутира повеќе од било кој друг во автомобилскиот свет. Тој фасцинира и поларизира во еднаква мера.