• Home
  • ТЕХНОЛОГИЈА

Category : ТЕХНОЛОГИЈА

ТЕХНОЛОГИЈА

Ефикасно намалете ја сметката за струја: Како климата да ви работи постојано, а да не ве чини ништо

admin
Знаеме дека клима уредите трошам многу електрична енергија, но еве на што треба да обрнете внимани за да заштедите. Честа грешка која многумина ја прават
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

РУСИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВААТ СО ИЗНЕНАДУВАЊА: Пристигнува нов луксузен автомобил за смешна цена

admin
Продажбата на автомобилот во Македонија ќе започне наредната година и очекувањата се дека автомобилот ќе достигне огромна популарност. Лада Веста го има изгледот на современите
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

2,5 милиони долари вредното ‘Lamborghini Centenario’ направило вистински хаос во Лондон (ВИДЕО)

admin
Погледнете го светиот момент кога најновото ‘Lamborghini Centenario’ вредно 2,5 милиони долари било испорачано во салонот ‘HR Owen Lamborghini’ во Лондон. извор:точка
ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук Месинџер стана уште подобар: Новата опција ги израдува сите корисници

admin
Корисниците на Месинџер месечно испраќаат по 17 милијарди фотографии преку овој сервис. Фејсбук Месинџер доби поддршка за испраќање на фотографии во 4К резолуција. Резолуцијата која
ТЕХНОЛОГИЈА

Оставате вклучено Wi-Fi на телефонот и преку ноќта? Еве зашто треба веднаш да го исклучите!

admin
Кога се во прашање паметните телефони, на Интернет можете да пронајдете голем број на совети кои можат да ви бидат од голема помош. Меѓутоа, корисниците
АВТОМОБИЛИ

Се прашувате колку километри може да поминете со празен резервоар – одговорот ќе ве изненади

admin
Нема ништо полошо од незивесноста при возење автомобил со празен резервоар. Кога ќе се најдете во таква ситуација, низ глава ви поминуваат многу прашања, а
ТЕХНОЛОГИЈА

„Фејсбук“ повторно со новитет: Вашите статуси повеќе нема да бидат исти

admin
Популарната социјална мрежа со најновата промена се обидува да ги поттикне корисниците во статусите да користат само текст. Тестирањето на оваа нова опција веќе започна,