• Home
  • ТЕХНОЛОГИЈА

Category : ТЕХНОЛОГИЈА

Uncategorized АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) БМВ со провокација до Мерцедес: Купувачи, не се задоволувајте со обичното…

admin
Од баварскиот производител деновиве со новата реклама за Х2 испратија „мала провокација“ до својот најголем ривал – Мерцедес. На најновата реклама која што е објавена
Uncategorized ТЕХНОЛОГИЈА

Масовната тужба против Google во Велика Британија поради следењето на корисниците на iPhone на Apple

admin
Милиони корисници на iPhone го тужат Google кој би можела да го чини технолошкиот гигант неколку милијарди долари. Дали Google ќе плати милијарди долари казна
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук и Твитер ги менуваат правилата за политичко рекламирање

admin
Социјалните мрежи Фејсбук и Твитер синоќа објавија дека ги менуваат своите правила за политичко рекламирање. Твитер соопшти дека од сега огласувачите на политички реклами во
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Внимавајте: Овие апликации во вашиот телефон се вистинска мамка за вируси

admin
Со оглед на огромниот број на апликации кои секојдневно се појавуваат, дури и Google не може сите да ги следи и да провери колку истите
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Ролс Ројс: Не ни треба автопилот, нашите клиенти имаат лични возачи

admin
Голем број од производителите на автомобили се приклучуваат кон трендовите на развој на систем за автономно возење, што може да го замени возачот кога тој
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Злоупотребени податоци на Фејсбук корисници: Проверете дали сте го направиле овој квиз

admin
Фејсбук податоци на повеќе од три милиони лица кои правеле квизови се објавени на лошо заштитени веб страници и можат да им пристапат неовластени лица,
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Престанете да го правите ова: На Вибер можете лесно да бидете прислушкувани

admin
Вибер е една од најшироко распространетите апликации за четување, а дневно ја користат милиони корисници од сите делови во светот. И покрај тоа што ни
ТЕХНОЛОГИЈА

Флертување со помош на Фејсбук: Нова функција за покривање на скандалот?

Ferad Aruc
Среде најголемиот скандал со податоци во историјата на фирмата, шефот на Фејсбук, Марк Закерберг, изненади со најавата дека најголемата социјална мрежа добива нова, флерт-функција. Тоа
АВТОМОБИЛИ

(ВИДЕО) Британец уапсен откако ја пушти својата „Tesla Model S“ на автопилот

Ivana
Британецот Бавеш Пател беше снимен во својата „Tesla Model S“ пуштена на автопилот, а тој седнат на совозачкото седиште. Властите го обвинија Пател за опасен