• Home
  • ТЕХНОЛОГИЈА

Category : ТЕХНОЛОГИЈА

АВТОМОБИЛИ

(ВИДЕО) Британец уапсен откако ја пушти својата „Tesla Model S“ на автопилот

Ivana
Британецот Бавеш Пател беше снимен во својата „Tesla Model S“ пуштена на автопилот, а тој седнат на совозачкото седиште. Властите го обвинија Пател за опасен
ТЕХНОЛОГИЈА

Како да пристигнала од иднината: Тухура е јахта од 115 метри

Ferad Aruc
Megayacht Tuhura е луксузна јахта од 115 метри, која изгледа како да излегла од некој футуристички филм, но всушност, станува збор за брод кој е
АВТОМОБИЛИ

Претставен е Mercedes-AMG E 53, наследник на моделот E 43

Ferad Aruc
Mercedes-AMG E 53 4MATIC+ ќе го замени стариот E 43. E 53 е достапен како лимузина и караван, а неговиот шестцилиндричен 3,0-литарски мотор со турбополнач
ТЕХНОЛОГИЈА

Дали би ја играле оваа игра? Онлајн свет во кој што луѓето можат да имаат виртуелен секс со своите омилени порно ѕвезди

Ferad Aruc
Играчите ќе носат VR очила и далечински управувачи кои што на екранот ќе изгледаат како раце и со тоа ќе можат да вршат разни „функции“
АВТОМОБИЛИ

Високи перформанси и голем луксуз: Audi S8 пристигнува оваа година

Ferad Aruc
Од германската автомобилска компанија потврдија дека спортската верзија на „осмицата“ ќе пристигне во продажните салони веќе оваа година. Откако Audi оваа година го претстави новиот
ТЕХНОЛОГИЈА

Од паметен телефон до големиот екран: Нова мобилна апликација за возачите на Ford

admin
На светскиот конгрес за мобилни телефони во Барселона, Ford денес најави дека популарната апликација за навигација и сообраќај Waze од април 2018 ќе биде достапна
СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) Пред четири години предупреди: Се што споделувате на Фејсбук, може да се искористи против вас!

Ivana
Сте помислиле ли некогаш каде сè завршуваат фотографиите, видеата, зборовите што ги постирате низ сите форми на социјалните мрежи. Нема потреба некој да биде експерт
АВТОМОБИЛИ

Сите го имаат во својот автомобил, никој не знае за што се користи

Ivana
Во секој автомобил на централниот ретровизор сместена е една мала рачка која му помага на возачот подобро да гледа за време на ноќното возење. Тоа
ТЕХНОЛОГИЈА

Предупредувањето на Илон Маск за вештачката интелигенција ја заледува крвта во вените

Ferad Aruc
Илон Маск изјавил дека постои шанса да создадеме “бесмртен диктатор од кој е невозможно да се побегне”. Маск се појавува во новиот документарец на Крис
АВТОМОБИЛИ

Mercedes ја престави својата најнова технологија (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Германскиот производител на автомобили „Mercedes“ покажа на видео на својот канал на „YouTube“ како најновите технологија го минуваат патот од прототипи до сериските модели. Лидер
ТЕХНОЛОГИЈА

Вредноста на компанијата Spotify изнесува 26 милијарди долари иако никогаш нема остварено профит

Ferad Aruc
Spotify вчера излезе на берзата, а после само еден ден тргување, вредноста на компанијата се искачи на 26 милијарди долари. Поминаа 12 години откако во