• Home
  • Заев: Да си го простиме 27 април и да гласаме за државата да оди напред
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев: Да си го простиме 27 април и да гласаме за државата да оди напред

Ferad Aruc
Образложувајќи го предлогот премиерот Зоран Заев потенцираше дека сега најголемата одговорност за иднината на земјата е во рацете на пратениците. Ги повика сите да гласаат
ЗАБАВА

Брачен пар сакал да нахрани кенгури, а потоа се соочиле со пекол- мажот бил нокаутиран, а жената итно оперирана во болница (ВИДЕО)

admin
Еден Австралиско семејство се соочило со вистински хорор откако најдобронамерно почнале да хранат диви кенгури кои во оваа држава се заштитени со закон. Џим и
ЗАБАВА

Кралски есенски третман за вашата кожа

admin
Со првите постудени денови, нашата кожа станува посува. Постуденото време, климатизираните простории и недостатокот на сонце предизвикуваат сувост и нејзино пукање и затоа е потребно
ЗАБАВА

Чудо во Ливерпул: Прилепско бебе се роди на ист датум како неговиот татко, дедо и тетка (ФОТО)

admin
Прилепско бебе се родило на ист датум како и својот татко и дедо, во болницата “Аrrowe Park” во Ливерпул, нешто за што веројатноста дека може
ЗАБАВА

Студија: Кога момчињата ќе влезат во пубертет зависи од мајката

admin
Возраста во која момчињата влегуваат во пубертетот е директно поврзана со времето кога нивните мајки првпат добиле циклус, покажува новата студија. Синови на мајки, кои
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскоп од 15 до 21 октомври: Биковите не си признаваат дека се заљубени, Близнаците се неблагодарни…

admin
Овните ги очекува успешна работна недела, Биковите не си признаваат дека се заљубени, Близнаците се неблагодарни, Девиците мораат да научат да се подобри кон колегите.
ЗАБАВА

Интер-Еврогенекс во борба против рак на дојка

admin
Голем број на светски компании во текот на овој месец преземаат различни активности за подигнување на свеста за ракот на дојка, но истовремено потенцираат и
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп за 15 октомври

admin
Биковите се подготвени за сериозна врска, нова љубов за Близнаците, Лавовите ги очекува професионален успех, Девиците се нетрпеливи, Стрелците ќе имаат средба со личност која
ЗАБАВА

Што навистина мислат жените кога зборуваат дека сакаат џентлмен?

admin
Немаме нерално високи очекувања. Навистина не. Кога ќе чуете како зборуваме дека сакаме господин, можеби мажите си замислуваат дека сакаме добро облечен човек со моќ